E-Devlet SGK Hizmet Dökümü

E-Devlet SGK Hizmet Dökümü

Hayata geçirilen E-Devlet uygulaması ile pek çok işlem geçekleştirmek mümkün. E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen hizmetlerden bir tanesi de, SGK(Sosyal Güvenlik Kurumu) ile ilgili pek çok işlem gerçekleştirilebiliyor. Herhangi bir internet bağlantısı ile kolayca ulaşabildiğimiz hizmetler arasında yer alan E-Devlet Hizmet Dökümü  işlemidir.  www.edevletsgk.org olarak, sizler için araştırma yaptık ve hizmet dökümü alma konusunda sizlere detaylı bilgiler sunacağız.

E-Devlet Hizmet Dökümü Alma Nasıl Olur?

Öncelikle E-Devlet sistemi üzerinden SGK hizmet dökümü çıkarabilmeniz için, bir e-devlet şifresine ihtiyacınız olacak. Şayet SGK Hizmet Dökümü almak istiyorsunuz,fakat E-Devlet şifreniz yok ise, sizlere en yakın PTT şubesine giderek, şifre hizmet bedeli olarak 2 TL karşılığında şifre alabiliyorsunuz. Sonrasında izleyeceğiniz adımlar kolay ve zahmetsiz olacaktır.

Aşağıda vereceğimiz hizmet döküm linklerinden, kendinize uygun olanı seçerek E-Devlet SGK Hizmet Dökümü alabilirsiniz. Bu aşamada önemli olan şey, 4A, 4B, 4C ifadelerinin ne anlama gelindiğinin bilinmesi gerekiyor. Açıklayacak olursak; 4A kısaltması ile ifade edilen  ”çalışan”  kişileri belirtmektedir. 4B ise, ”Bağ-Kur” hizmetinden yararlananlar için seçilmiş bir kısaltmadır. 4C  ile belirtilen kısaltma ise ”Devlet Memurları ” için seçilmiş bir ifadedir.

1.Bu açıklamadan sonra yukarıda yer alan 3 seçenekten bir tanesini seçiyoruz.

2.İkinci adım yer alan ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğini seçiyoruz.

3. PTT şubelerinden almış olduğunuz E-Devlet şifresini ve TCKN giriniz.

4.Şifre işlemlerinden sonra sisteme girerek E-Devlet Hizmet Dökümü alabilirsiniz.

 

 

E Devlet 4A Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ ! 

 

 E Devlet 4B Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ !

 

E Devlet 4C Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ !

 

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. fethi diyor ki:

    ssk numaramı bilmiyom

Yorum Yaz